Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    CC Candidate Master
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    473

    2015 Bob Brooking Round Robins (Monday nights 9 Nov - 7 Dec)

    2015 MCC Bob Brooking Round Robins

    http://www.melbournechessclub.org/ev...g-round-robins

    Play people your own strength. The tournament will be divided into 6 player round robins based on rating.

    When: 7.15pm Monday 9th November – Monday 7th December

    Where: Melbourne Chess Club. 66 Leicester St. Fitzroy, 3065.

    Format: 5 Round (6 player) Round Robin.

    Time Control: 90 minutes per game + 30 seconds per move. Forfeit time is 30 minutes after game begins.

    Entry Fee:
    $50 Full Member, $40 Concession / Junior Member (add $15 for Non-Members)
    Club Member IMs & FMs free. IMs not resident in Victoria free

    Prizes: for each division:

    1st: $100
    2nd: $50

    Brilliancy prize: $40 bookshop voucher

    Rating: The event will be FIDE (top 5 diversions) and ACF rated (all divisions).

    Further Questions: Contact melbchessclub@gmail.com or

    Organiser: Simon Dale (0407 834 027, scd@thecrag.com), or

    Arbiter: Kerry Stead (0413 688 893, kerrystead@iinet.net.au)

    CLICK HERE TO ENTER

  2. #2
    CC Candidate Master
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    473
    Please note that unrated players are welcome to play. You will be put in the lowest division.

    20 players registered so far. Either register online or just turn up, but please be on time.


    Mirko Rujevic IM 2252 Paid
    Eamonn O'Molloy Ireland 1918
    Amin Fazel Iran 1818 Paid
    Richard Voon 1750
    Paul Kovacevic 1740
    Zhi Lin Guo 1726
    Alex Jones 1704
    Gary Bekker 1697
    Peter Fry 1692
    Sarah Anton WCM 1655
    Roger Beattie 1520
    Stephen Jago 1502
    Natalie Bartnik 1468
    John Beckman 1453
    Dylan Pleiter 1256
    Simon Dale 1241
    Lousanne Beeren 1238
    Andrew Louis 1185
    Richard Snow 549
    Shane Paul Nancarrow

  3. #3
    CC International Master Bereaved's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,222
    Starts tonight! Be there or be 64-square!
    Take care and God bless, Bereaved
    It is not a matter of God being on your side; it is a matter of being on God's side that matters

  4. #4
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    Group A
    Players (pairing order):
    Code:
    No Name                    Feder Rtg  Loc 
    1. Nedimovic, Ljubisa      OS    2169 2092
    2. Dizdarevic, Mehmedalija VIC   1942 1945
    3. Rujevic, Mirko          VIC   2231 2252
    4. Cannon, David           VIC   2047 2076
    5. Pyke, Malcolm L         VIC   2052 2085
    6. Stead, Kerry            VIC   1962 1964
    Pairings:

    Round 1:
    Code:
     1 Ljubisa Nedimovic      2169 2092     :     Kerry Stead    1962 1964
     2 Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945     :     Malcolm L Pyke 2052 2085
     3 Mirko Rujevic          2231 2252     :     David Cannon   2047 2076
    Round 2:
    Code:
     1 Kerry Stead       1962 1964     :     David Cannon           2047 2076
     2 Malcolm L Pyke    2052 2085     :     Mirko Rujevic          2231 2252
     3 Ljubisa Nedimovic 2169 2092     :     Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945
    Round 3:
    Code:
     1 Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945     :     Kerry Stead       1962 1964
     2 Mirko Rujevic          2231 2252     :     Ljubisa Nedimovic 2169 2092
     3 David Cannon           2047 2076     :     Malcolm L Pyke    2052 2085
    Round 4:
    Code:
     1 Kerry Stead            1962 1964     :     Malcolm L Pyke 2052 2085
     2 Ljubisa Nedimovic      2169 2092     :     David Cannon   2047 2076
     3 Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945     :     Mirko Rujevic  2231 2252
    Round 5:
    Code:
     1 Mirko Rujevic  2231 2252     :     Kerry Stead            1962 1964
     2 David Cannon   2047 2076     :     Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945
     3 Malcolm L Pyke 2052 2085     :     Ljubisa Nedimovic      2169 2092
    Results:
    Round 1:
    Code:
     1 Ljubisa Nedimovic      2169 2092    1:0    Kerry Stead    1962 1964
     2 Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945    ˝:˝    Malcolm L Pyke 2052 2085
     3 Mirko Rujevic          2231 2252    ˝:˝    David Cannon   2047 2076

  5. #5
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    Group B
    Players (pairing order):
    Code:
    1. Fazel, Amin        OS    1885 1818
    2. O'Molloy, Eamonn   OS    1940 1906
    3. Yang, Ray          VIC   1856 1824
    4. Penrose, Justin    VIC   1920 1881
    5. Krstevski, Tristan VIC   1916 1852
    6. Yu, Bobby          VIC   1848 1827
    Pairings:
    Round 1:
    Code:
     4 Amin Fazel      1885 1818     :     Bobby Yu          1848 1827
     5 Eamonn O'Molloy 1940 1906     :     Tristan Krstevski 1916 1852
     6 Ray Yang        1856 1824     :     Justin Penrose    1920 1881
    Round 2:
    Code:
     4 Bobby Yu          1848 1827     :     Justin Penrose  1920 1881
     5 Tristan Krstevski 1916 1852     :     Ray Yang        1856 1824
     6 Amin Fazel        1885 1818     :     Eamonn O'Molloy 1940 1906
    Round 3:
    Code:
     4 Eamonn O'Molloy 1940 1906     :     Bobby Yu          1848 1827
     5 Ray Yang        1856 1824     :     Amin Fazel        1885 1818
     6 Justin Penrose  1920 1881     :     Tristan Krstevski 1916 1852
    Round 4:
    Code:
     4 Bobby Yu        1848 1827     :     Tristan Krstevski 1916 1852
     5 Amin Fazel      1885 1818     :     Justin Penrose    1920 1881
     6 Eamonn O'Molloy 1940 1906     :     Ray Yang          1856 1824
    Round 5:
    Code:
     4 Ray Yang          1856 1824     :     Bobby Yu        1848 1827
     5 Justin Penrose    1920 1881     :     Eamonn O'Molloy 1940 1906
     6 Tristan Krstevski 1916 1852     :     Amin Fazel      1885 1818
    Results:
    Round 1:
    Code:
     4 Amin Fazel      1885 1818    1:0    Bobby Yu          1848 1827
     5 Eamonn O'Molloy 1940 1906    0:1    Tristan Krstevski 1916 1852
     6 Ray Yang        1856 1824    P:P    Justin Penrose    1920 1881

  6. #6
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    Group C
    Players (pairing order):
    Code:
    1. Wyss, Felix     VIC   1752 1679
    2. Kovacevic, Paul VIC   1821 1740
    3. Anton, Sarah    VIC   1746 1655
    4. Fry, Peter      VIC   1775 1692
    5. Voon, Richard   VIC   1810 1750
    6. Papadinis, Jim  VIC   1762 1708
    Pairings:
    Round 1:
    Code:
     7 Felix Wyss     1752 1679     :     Jim Papadinis 1762 1708
     8 Paul Kovacevic 1821 1740     :     Richard Voon  1810 1750
     9 Sarah Anton    1746 1655     :     Peter Fry     1775 1692
    Round 2:
    Code:
     7 Jim Papadinis 1762 1708     :     Peter Fry      1775 1692
     8 Richard Voon  1810 1750     :     Sarah Anton    1746 1655
     9 Felix Wyss    1752 1679     :     Paul Kovacevic 1821 1740
    Round 3:
    Code:
     7 Paul Kovacevic 1821 1740     :     Jim Papadinis 1762 1708
     8 Sarah Anton    1746 1655     :     Felix Wyss    1752 1679
     9 Peter Fry      1775 1692     :     Richard Voon  1810 1750
    Round 4:
    Code:
     7 Jim Papadinis  1762 1708     :     Richard Voon 1810 1750
     8 Felix Wyss     1752 1679     :     Peter Fry    1775 1692
     9 Paul Kovacevic 1821 1740     :     Sarah Anton  1746 1655
    Round 5:
    Code:
     7 Sarah Anton  1746 1655     :     Jim Papadinis  1762 1708
     8 Peter Fry    1775 1692     :     Paul Kovacevic 1821 1740
     9 Richard Voon 1810 1750     :     Felix Wyss     1752 1679
    Results:
    Round 1:
    Code:
     7 Felix Wyss     1752 1679    1:0    Jim Papadinis 1762 1708
     8 Paul Kovacevic 1821 1740    0:1    Richard Voon  1810 1750
     9 Sarah Anton    1746 1655    1:0    Peter Fry     1775 1692

  7. #7
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    Group D
    Players (pairing order):
    Code:
    1. Bartnik, Natalie VIC   1598 1468
    2. Jones, Alex      WA    1687 1704
    3. Kolak, Tanya     VIC   1574 1375
    4. Kaplan, Alex     VIC   1627 1479
    5. Beattie, Roger   VIC   1667 1597
    6. Beckman, John    VIC   1547 1453
    Pairings:
    Round 1:
    Code:
    10 Natalie Bartnik 1598 1468     :     John Beckman  1547 1453
    11 Alex Jones      1687 1704     :     Roger Beattie 1667 1597
    12 Tanya Kolak     1574 1375     :     Alex Kaplan   1627 1479
    Round 2:
    Code:
    10 John Beckman    1547 1453     :     Alex Kaplan 1627 1479
    11 Roger Beattie   1667 1597     :     Tanya Kolak 1574 1375
    12 Natalie Bartnik 1598 1468     :     Alex Jones  1687 1704
    Round 3:
    Code:
    10 Alex Jones  1687 1704     :     John Beckman    1547 1453
    11 Tanya Kolak 1574 1375     :     Natalie Bartnik 1598 1468
    12 Alex Kaplan 1627 1479     :     Roger Beattie   1667 1597
    Round 4:
    Code:
    10 John Beckman    1547 1453     :     Roger Beattie 1667 1597
    11 Natalie Bartnik 1598 1468     :     Alex Kaplan   1627 1479
    12 Alex Jones      1687 1704     :     Tanya Kolak   1574 1375
    Round 5:
    Code:
    10 Tanya Kolak   1574 1375     :     John Beckman    1547 1453
    11 Alex Kaplan   1627 1479     :     Alex Jones      1687 1704
    12 Roger Beattie 1667 1597     :     Natalie Bartnik 1598 1468
    Results:
    Round 1:
    Code:
    10 Natalie Bartnik 1598 1468    1:0    John Beckman  1547 1453
    11 Alex Jones      1687 1704    ˝:˝    Roger Beattie 1667 1597
    12 Tanya Kolak     1574 1375    0:1    Alex Kaplan   1627 1479

  8. #8
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    Group E
    Players (pairing order):
    Code:
    1. Dale, Simon             VIC   1395 1130
    2. Pleiter, Dylan          VIC   1479 1243
    3. Beeren, Lousanne        VIC   1480 1238
    4. Thandhi, Mohan          VIC   1332 923 
    5. Ravichandren, Niruruthi VIC   1425 1059
    6. Maunders, Myiesha       VIC   1274 766
    Pairings:
    Round 1:
    Code:
    13 Simon Dale      1395 1130     :     Myiesha Maunders       1274 766 
    14 Dylan Pleiter   1479 1243     :     Niruruthi Ravichandren 1425 1059
    15 Lousanne Beeren 1480 1238     :     Mohan Thandhi          1332 923
    Round 2:
    Code:
    13 Myiesha Maunders       1274 766      :     Mohan Thandhi   1332 923 
    14 Niruruthi Ravichandren 1425 1059     :     Lousanne Beeren 1480 1238
    15 Simon Dale             1395 1130     :     Dylan Pleiter   1479 1243
    Round 3:
    Code:
    13 Dylan Pleiter   1479 1243     :     Myiesha Maunders       1274 766 
    14 Lousanne Beeren 1480 1238     :     Simon Dale             1395 1130
    15 Mohan Thandhi   1332 923      :     Niruruthi Ravichandren 1425 1059
    Round 4:
    Code:
    13 Myiesha Maunders 1274 766      :     Niruruthi Ravichandren 1425 1059
    14 Simon Dale       1395 1130     :     Mohan Thandhi          1332 923 
    15 Dylan Pleiter    1479 1243     :     Lousanne Beeren        1480 1238
    Round 5:
    Code:
    13 Lousanne Beeren        1480 1238     :     Myiesha Maunders 1274 766 
    14 Mohan Thandhi          1332 923      :     Dylan Pleiter    1479 1243
    15 Niruruthi Ravichandren 1425 1059     :     Simon Dale       1395 1130
    Results:
    Round 1:
    Code:
    13 Simon Dale      1395 1130    1:0    Myiesha Maunders       1274 766 
    14 Dylan Pleiter   1479 1243    P:P    Niruruthi Ravichandren 1425 1059
    15 Lousanne Beeren 1480 1238    1:0    Mohan Thandhi          1332 923

  9. #9
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    Group F
    Players (pairing order):
    Code:
    1. Worsnop, Andrew                      
    2. Snow, Richard A       VIC   1120 644 
    3. Nancarrow, Shane Paul VIC            
    4. Louis, Andrew         VIC   1185 1185
    5. Silverstein, Matthew
    Pairings:
    Round 1:
    Code:
    16 Richard A Snow       1120 644     :     Matthew Silverstein          
    17 Shane Paul Nancarrow              :     Andrew Louis        1185 1185
    18 Andrew Worsnop                   1:0    BYE
    Round 2:
    Code:
    16 Matthew Silverstein               :     Shane Paul Nancarrow         
    17 Andrew Worsnop                    :     Richard A Snow       1120 644
    18 Andrew Louis        1185 1185    1:0    BYE
    Round 3:
    Code:
    16 Shane Paul Nancarrow               :     Andrew Worsnop             
    17 Andrew Louis         1185 1185     :     Matthew Silverstein        
    18 Richard A Snow       1120 644     1:0    BYE
    Round 4:
    Code:
    16 Andrew Worsnop                   :     Andrew Louis         1185 1185
    17 Richard A Snow      1120 644     :     Shane Paul Nancarrow          
    18 Matthew Silverstein             1:0    BYE
    Round 5:
    Code:
    16 Andrew Louis         1185 1185     :     Richard A Snow 1120 644
    17 Matthew Silverstein                :     Andrew Worsnop         
    18 Shane Paul Nancarrow              1:0    BYE
    Results:
    Round 1:
    Code:
    16 Richard A Snow       1120 644    0:1    Matthew Silverstein          
    17 Shane Paul Nancarrow             0:1    Andrew Louis        1185 1185
    18 Andrew Worsnop                   1:0    BYE

  10. #10
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    Round 2 results (all divisions):

    Code:
     1 Kerry Stead       1962 1964    1:0    David Cannon           2047 2076
     2 Malcolm L Pyke    2052 2085    0:1    Mirko Rujevic          2231 2252
     3 Ljubisa Nedimovic 2169 2092    1:0    Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945
     4 Bobby Yu          1848 1827    ˝:˝    Justin Penrose  1920 1881
     5 Tristan Krstevski 1916 1852    ˝:˝    Ray Yang        1856 1824
     6 Amin Fazel        1885 1818    ˝:˝    Eamonn O'Molloy 1940 1906
     7 Jim Papadinis 1762 1708    ˝:˝    Peter Fry      1775 1692
     8 Richard Voon  1810 1750    1:0    Sarah Anton    1746 1655
     9 Felix Wyss    1752 1679    1:0    Paul Kovacevic 1821 1740
    10 John Beckman    1547 1453    0:1    Alex Kaplan 1627 1479
    11 Roger Beattie   1667 1597    1:0    Tanya Kolak 1574 1375
    12 Natalie Bartnik 1598 1468    0:1    Alex Jones  1687 1704
    13 Myiesha Maunders       1274 766     1:0    Mohan Thandhi   1332 923 
    14 Niruruthi Ravichandren 1425 1059    0:1    Lousanne Beeren 1480 1238
    15 Simon Dale             1395 1130    0:1    Dylan Pleiter   1479 1243
    16 Matthew Silverstein              1:0    Shane Paul Nancarrow         
    17 Andrew Worsnop                   1:0    Richard A Snow       1120 644
    18 Andrew Louis        1185 1185    1:0    BYE

  11. #11
    CC Grandmaster
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Melbourne, Australia
    Posts
    13,829
    Quote Originally Posted by Kerry Stead View Post
    Round 2 results (all divisions):

    Code:
     1 Kerry Stead       1962 1964    1:0    David Cannon           2047 2076
     2 Malcolm L Pyke    2052 2085    0:1    Mirko Rujevic          2231 2252
     3 Ljubisa Nedimovic 2169 2092    1:0    Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945
     4 Bobby Yu          1848 1827    ˝:˝    Justin Penrose  1920 1881
     5 Tristan Krstevski 1916 1852    ˝:˝    Ray Yang        1856 1824
     6 Amin Fazel        1885 1818    ˝:˝    Eamonn O'Molloy 1940 1906
     7 Jim Papadinis 1762 1708    ˝:˝    Peter Fry      1775 1692
     8 Richard Voon  1810 1750    1:0    Sarah Anton    1746 1655
     9 Felix Wyss    1752 1679    1:0    Paul Kovacevic 1821 1740
    10 John Beckman    1547 1453    0:1    Alex Kaplan 1627 1479
    11 Roger Beattie   1667 1597    1:0    Tanya Kolak 1574 1375
    12 Natalie Bartnik 1598 1468    0:1    Alex Jones  1687 1704
    13 Myiesha Maunders       1274 766     1:0    Mohan Thandhi   1332 923 
    14 Niruruthi Ravichandren 1425 1059    0:1    Lousanne Beeren 1480 1238
    15 Simon Dale             1395 1130    0:1    Dylan Pleiter   1479 1243
    16 Matthew Silverstein              1:0    Shane Paul Nancarrow         
    17 Andrew Worsnop                   1:0    Richard A Snow       1120 644
    18 Andrew Louis        1185 1185    1:0    BYE
    All games drawn in group B - solid play just like if they are playing in Linares or Dortmund
    Interested in Chess Lessons?
    Email webbaron!@gmail.com for more Info!

  12. #12
    CC Rookie
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    6
    Result from Round 1 postponed game in group E...

    Pleiter 1-0 Ravichandren

  13. #13
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    Round 3 results:

    Code:
     1 Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945    ˝:˝    Kerry Stead       1962 1964
     2 Mirko Rujevic          2231 2252    1:0    Ljubisa Nedimovic 2169 2092
     3 David Cannon           2047 2076    ˝:˝    Malcolm L Pyke    2052 2085
     4 Eamonn O'Molloy 1940 1906    0:1    Bobby Yu          1848 1827
     5 Ray Yang        1856 1824    0:1    Amin Fazel        1885 1818
     6 Justin Penrose  1920 1881    ˝:˝    Tristan Krstevski 1916 1852
     7 Paul Kovacevic 1821 1740    ˝:˝    Jim Papadinis 1762 1708
     8 Sarah Anton    1746 1655    0:1    Felix Wyss    1752 1679
     9 Peter Fry      1775 1692    1:0    Richard Voon  1810 1750
    10 Alex Jones  1687 1704    1:0    John Beckman    1547 1453
    11 Tanya Kolak 1574 1375    1:0    Natalie Bartnik 1598 1468
    12 Alex Kaplan 1627 1479    0:1    Roger Beattie   1667 1597
    13 Dylan Pleiter   1479 1243    1:0    Myiesha Maunders       1274 766 
    14 Lousanne Beeren 1480 1238    0:1    Simon Dale             1395 1130
    15 Mohan Thandhi   1332 923     0:1    Niruruthi Ravichandren 1425 1059
    16 Shane Paul Nancarrow              0:1    Andrew Worsnop             
    17 Andrew Louis         1185 1185    +:-    Matthew Silverstein        
    18 Richard A Snow       1120 644     1:0    BYE

  14. #14
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    Round 4 results:

    Code:
     1 Kerry Stead            1962 1964    1:0    Malcolm L Pyke 2052 2085
     2 Ljubisa Nedimovic      2169 2092    1:0    David Cannon   2047 2076
     3 Mehmedalija Dizdarevic 1942 1945    0:1    Mirko Rujevic  2231 2252
     4 Bobby Yu        1848 1827    ˝:˝    Tristan Krstevski 1916 1852
     5 Amin Fazel      1885 1818    0:1    Justin Penrose    1920 1881
     6 Eamonn O'Molloy 1940 1906    ˝:˝    Ray Yang          1856 1824
     7 Jim Papadinis  1762 1708    1:0    Richard Voon 1810 1750
     8 Felix Wyss     1752 1679    1:0    Peter Fry    1775 1692
     9 Paul Kovacevic 1821 1740    P:P    Sarah Anton  1746 1655
    10 John Beckman    1547 1453    1:0    Roger Beattie 1667 1597
    11 Natalie Bartnik 1598 1468    0:1    Alex Kaplan   1627 1479
    12 Alex Jones      1687 1704    P:P    Tanya Kolak   1574 1375
    13 Myiesha Maunders 1274 766     0:1    Niruruthi Ravichandren 1425 1059
    14 Simon Dale       1395 1130    0:1    Mohan Thandhi          1332 923 
    15 Dylan Pleiter    1479 1243    1:0    Lousanne Beeren        1480 1238
    16 Andrew Worsnop                  0:1    Andrew Louis         1185 1185
    17 Richard A Snow      1120 644    1:0    Shane Paul Nancarrow          
    18 Matthew Silverstein             1:0    BYE
    Leading scores:
    Group A: Rujevic 3.5; Nedimovic 3; Stead 2.5;
    Group B: Fazel 2.5; Krstevski 2.5; Penrose 2; Yang 2; Yu 2;
    Group C: Wyss 4; Papadinis 2; Voon 2;
    Group D: Kaplan 3; Jones 2.5*; Beattie 2.5;
    Group E: Pleiter 4; Dale 2; Beeren 2; Ravichandren 2;
    Group F: Louis 4; Worsnop 3; Silverstein 3;
    * = game to play

  15. #15
    CC International Master Kerry Stead's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,156
    A reminder to players with unplayed games ... ALL GAMES MUST BE COMPLETED BY NEXT MONDAY! Any unplayed games will be considered forfeits.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bob Brooking Round Robins 2014
    By UrBANE in forum Completed Tournaments
    Replies: 51
    Last Post: 06-01-2015, 02:33 PM
  2. MCC Bob Brooking Round Robins 2013
    By Grant Szuveges in forum Completed Tournaments
    Replies: 68
    Last Post: 16-01-2014, 07:41 PM
  3. MCC Bob Brooking Round Robins 2012
    By Grant Szuveges in forum Completed Tournaments
    Replies: 73
    Last Post: 12-01-2013, 10:49 PM
  4. MCC Bob Brooking Round Robins 2011
    By Grant Szuveges in forum Completed Tournaments
    Replies: 26
    Last Post: 22-12-2011, 09:13 AM
  5. Bob Brooking Round Robins (formally Fitzroy Open Round Robins)
    By Grant Szuveges in forum Completed Tournaments
    Replies: 19
    Last Post: 21-12-2010, 05:04 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •